+420 775 150 209 - info@vojtaholub.cz

Revitalizace domů.

Proč vůbec revitalizovat panelové a bytové domy? Revitalizace domu Vám přináší úsporu.

Balkony a lodžie jsou nejvíce namáhanou konstrukcí bytového domu, proto zde  dochází k největšímu poškozování konstrukčních prvků. Některé z konstrukčních částí již neplní svou funkci. Jedná se především o zrezivělá zábradlí včetně okapnice a nefunkčnost hydroizolací.Práce na nich provádíme podle projektové dokumentace. Nejčastější povrchovou úpravou je keramická dlažba. K rekonstrukcím domů  používáme certifikované materiály ověřené při provádění těchto prací.
Vstupní portály jako samostatná součást budovy byly dlouho opomíjeny, zejména po stránce potřeby jejich rekonstrukce. Provádíme opravy schodišť a podest a zastřešení vstupu. Další hledisko může být například hledisko úspor energií – tepelné a koneckonců i elektrické. Vstup do domu má možnost reprezentovat obyvatele, ale zároveň jim i sloužit.
U pláštů bytových domů je nutné se zabývat nejen zateplením konstrukce a hlavně odstranit vady. Naše firma pomocí horolezeckých technik renovujeme dilatační spáry panelových domů. Největším problémem u většiny panelových domů je nefunkční těsnění dilatačních spár. Tato spára je pak zdrojem značných tepelných úniků, příčinou pronikání vlhkosti do konstrukce a živnou půdou pro plísně, mechy a další parazity. Na renovaci dilatačních spár panelových domů používáme výhradně renovační program od firmy DEN BRAVEN production s.r.o.. I když je v dilatačních spárách krycí guma nebo starý tmel, nezamezí pronikání vlhkosti do vnitřního pláště budov. V zimních měsících nezamezí pronikání mrazu. Zaspárováním dilatačních spár naši technologii vyřešíte zateplení budovy. Sice částečně, ale několika násobně levněji než celkové zateplení budovy. Rekonstrukci provádíme pomocí izolační hmoty tubex, která se vloží do spáry a následně se přetmelí akrylovým tmelem – DEN BRAVEN S-TI nebo S-T5. Rozdíl ve tmelech S-T1 a S-T5 je hlavně v pružnosti. Tmel S-T5 je sice dražší, ale tím, že je pružnější než tmel S-T1, lépe vyrovnává dilataci domu (pohyby panelu při teplotních výkyvech) a je nižší tvorba prasklin. Dále provádíme ochrany akrylátový nátěr na tmel, který obsahuje UV filtr, čímž se spára ochrání před výkyvy teplot a zároveň ji tím uzpůsobíme barvě fasády. Celou rekonstrukci ukončíme nátěry fasádního  pláště budov,  fasádní akrylovou nebo silikátovou barvou s technologií fa. BASF nebo ternoizolační fasádní nátěry ttermoizolační barvou fa. MAXITERM s atestem úspory tepla. 

Revitalizace    Revitalizace

Revitalizace Výškové práce - po

Více foto v kategorii Reference

Kontaktní formulář

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva

Ceny jsou smluvní dle objemu prací.

Back to Top